Akį patraukianti, jauki ir funkcionali interneto svetainė – kaip tokią sukurti?

Tai nėra paslaptis, kad šiandieniame moderniame pasaulyje vienu efektyviausių kanalų įmonei prisitraukti naujus klientus vis dar išlieka internetas, o tiksliau – internetinės svetainės. Internetinė svetainė – atsiperkanti investicija tiek finansine, tiek įmonės reputacijos prasme. Ne veltui įmonės interneto svetainės sinonimas – įmonės vizitinė kortelė, jos veidas. Taigi, galima teigti, jog šiandien verslas neapsieina be funkcionalios asmeninės verslo svetainės – tinklalapio. Tačiau vien susikurti interneto svetainę įmonei neužtenka: gera internetinė svetainė turi atlikti tam tikras funkcijas – estetinę, verslo, pažintinę. Ar yra koks slaptas receptas ar principai kaip tokią svetainę sukurti?

Svarbiausia funkcionalumas

Dabartiniame pasaulyje visose srityse vyrauja tam tikros tendencijos – ne išimtis ir elektroninis puslapis. Internetinei svetainei šiandien keliama amplitudė reikalavimų: svetainė turi nevarginti lankytojo, palikti unikalų įspūdį, orientuotis į lankytojo turimą laiką, interesus, prioritetus, patenkinti estetinius lūkesčius ir t.t. Svetainės funkcionalumas taip pat yra tapęs neatsiejama sėkmingos elektroninės svetainės žyma. Patartina, pirmiausia, nepamiršti, jog šiandien svetainės lankytojas naršo ne vien iš kompiuterinės įrangos, tačiau ir pasitelkdamas mobilų telefoną. Taigi, svetainė turi būti pritaikyta mobiliojo ryšio ekrano dydžiui ir funkcionalumui. Naršymas svetainėje turi būti malonus, emociškai įtraukiantis procesas, ir neturėtų tapti galvosūkiu ar komplikuotu naršymu informacijos eklektikoje. Norint suprasti, kaip atrodo funkcionalus interneto puslapis, apsilankykite internetinių lošimo namų arba kazino apžvalgas rašančiuose puslapiuose – jie yra puikus funkcionalumo pavyzdys.

Įvaizdis pritrauks klientą

Interneto svetainė, kaip jau aptarta, neatsiejama įmonės įvaizdžio detalė. Per svetainę kuriamas patikimo verslo vardas, ieškoma naujų partnerių ir susidomėjusių žmonių. Todėl ypatingai svarbu, kad jūsų svetainė keltų pasitikėjimą, o tai atlikti ji gali tik kuriama profesionalo rankomis. Mėgėjiškai sukurtas produktas niekada neatlieps profesionalių ambicijų. Rekomenduotina kuriant interneto svetainę paskirstyti kaštus taip, kad būtent svetainės dizainas, estetiniai sprendimai ir funkcionalumas nenukentėtų. Juk lankytojas užsukęs į jūsų svetainę, pirmiausia atkreips dėmesį į jos dizainą.

Nevarginkite skaitytojo

Paminėtina, kad ypatingai svarbiu visada išlieka ir svetainės turinio bei jo išdėstymo klausimas. Turinio papildymas nuotraukomis, asociatyviomis ikonomis, grafinio dizaino elementais – visa tai turi gelbėti tekstui atrodyti nevarginančiam. Moksliškai patvirtinta, jog žmogus pajėgus koncentruoti dėmesį tik trumpą laiką, todėl svarbu tą laiką išnaudoti tinkamai: patogiai išdėstyti teksto šablonai, atskiros skiltys dažniausiai užduodamiems klausimams ir atsakymams į juos ir kt. – tai patogios turinio prasme svetainės ženklai. Informacija turi būti prieinama minimaliu skaičiumi mygtukų paspaudimų. Tai padeda lankytojui rasti rūpimą informaciją greitai, sutaupo laiko ir kuria patikimą santykį su tinklalapio kūrėju.

Prieš baigiant, dar kartą prisiminkime, kokie yra geros svetainės požymiai ir kriterijai:

  • Funkcionalumas – norite, jos jūsų svetainė būtų patogi skaitytojui ir pritaikyta visoms šiuolaikinėms technologijoms;
  • Tinklalapio įvaizdis – tai yra pirmoji detalė, kurią pastebės jūsų internetinės svetainės lankytojas ir nuspręs ar jam verta joje naršyti ar ne;
  • Turinys – tai, kas privers svetainės lankytoją pasilikti. Padėkite skaitytojui lengvai surasti norimą informaciją, susiorientuoti ir neperkraukite tinklalapio – prisiminkite, jog žmogaus koncentracijos laikas yra trumpas;

Taigi, sėkmingos interneto svetainės receptas galėtų būti toks: pirmiausia, galvokite apie patogią informacijos paieškai svetainę. Tai vienas pamatinių principų, kuris pagelbės jums kurti ilgalaikius santykius su klientu. Taip pat, kurkite pirmu žvilgsniu suprantamą svetainę (nepaisant kokio stiliaus ir dizaino svetainė tai bebūtų). Kiekvienas lankytojas skanuoja informaciją, todėl reikalinga pirmu žvilgsniu “perskaitoma” svetainė. Stenkitės informaciją kategorizuoti, tokiu būdu kiekvienas klientas vienu paspaudimu ras informaciją ir jo neerzins paieškos laukas.

23 Feb 2021